ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5831008
*
nr 583 1008
Spegel
Förgylld, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2009
kl 17:10:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 21:31:59
1
200 kr
17/5 22:17:42
2
200 kr
17/5 22:18:00
2
250 kr
18/5 16:45:19
3
500 kr
18/5 17:01:29
4
500 kr
18/5 17:01:44
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 583 1008
Spegel
Förgylld, höjd: 80
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/5 21:31:59 | 1 | 200 kr |
17/5 22:17:42 | 2 | 200 kr |
17/5 22:18:00 | 2 | 250 kr |
18/5 16:45:19 | 3 | 500 kr |
18/5 17:01:29 | 4 | 500 kr |
18/5 17:01:44 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27